Kommunalbestyrelsen

10. februar 2021


Valgt til kommunalbestyrelsen pr. 1. januar 2018


Karina Fromberg, gruppeformand og medlem af:
Udvalget for Bosætning, Økonomi & Nærdemokrati
Udvalget for Kultur, Idræt & Fritid (næstformand)

Præstegårdsvej 12, 4720 Præstø
Tlf.: 28125670
Mail: kfromberg@vordingborg.dk

Michael Seiding Larsen, medlem af:
Udvalget for Bosætning, Økonomi & Nærdemokrati

Olsbjergvej 14, 4760 Vordingborg
Tlf.: 51769698
Mail: mslarsen@vordingborg.dk

Peter Ole Sørensen, medlem af:
Udvalget for Turisme, Udvikling & Erhverv (næstformand)
Udvalget for Kultur, Idræt & Fritid

Ronesbanke 12B, 4720 Præstø
Tlf.: 40151348
Mail: psoerensen@vordingborg.dk

Karina Foss, medlem af:
Udvalget for Børn, Unge & Familie
Udvalget for Turisme, Udvikling & Erhverv

Børne- & Ungeudvalget
Opalvænget 31, 4780 Stege
Tlf.: 30227742
Mail: knfoss@vordingborg.dk

Eva Sommer-Madsen, medlem af:
Udvalget for Sundhed, Seniorer & Ældre
Udvalget for Turisme, Udvikling & Erhverv

Nygårdshave 6, 4760 Vordingborg
Tlf.: 29435871
Mail: esmadsen@vordingborg.dk

Anders Thestrup, medlem af:
Udvalget for Arbejdsmarked & Uddannelse (næstformand)
Udvalget for Børn, Unge & Familie

Råbylille Strandvej 27, 4780 Stege
Tlf.: 61663051
Mail: athestrup@vordingborg.dk

Bo Manderup, medlem af:
Udvalget for Plan & Teknik (næstformand) 
Udvalget for Klima & Miljø

Torvet 13, 4720 Præstø
Tlf.: 51418494
Mail: bmanderup@vordingborg.dk

Ronni Lykkehus, medlem af:
Udvalget for Social & Psykiatri
Udvalget for Plan & Teknik

Birkealle 19, 4760 Vordingborg
Tlf.: 28359679
Mail: rlykkehus@vordingborg.dk