Venstres gruppe

13. januar 2018

Valgt til kommunalbestyrelsen pr. 1. januar 2018

  • Michael Seiding Larsen gruppeformand og medlem af:
    Bosætning, Økonomi og Nærdemokratiudvalget

Olsbjergvej 14, 4760 Vordingborg
Tlf.: 51769698
Mail: mslarsen@vordingborg.dk

  • Peter Ole Sørensen, medlem af:
    Turisme, Udvikling & Erhvervsudvalget (næstformand)
    Kultur, Idræt & Fritidsudvalget

Ronesbanke 12B, 4720 Præstø
Tlf.: 40151348
Mail: psoerensen@vordingborg.dk

  • Karina Foss, medlem af:
    Børn, Unge & Familieudvalget
    Turisme, Udvikling & Erhvervsudvalget

Opalvænget 31, 4780 Stege
Tlf.: 30227742
Mail: knfoss@vordingborg.dk

  • Karina Fromberg, medlem af:
    Sundhed- & Ældreudvalget
    Kultur, Idræt & Fritidsudvalget

Præstegårdsvej 12, 4720 Præstø
Tlf.: 28125670
Mail: kromberg@vordingborg.dk

  • Eva Sommer-Madsen, medlem af:
    Børn, Unge & Familieudvalget
    Klima- & Miljøudvalget (næstformand)

Nygårdshave 6, 4760 Vordingborg
Tlf.: 29435871
Mail: esmadsen@vordigborg.dk

  • Anders Thestrup, medlem af:
    Turisme, Udvikling & Erhvervsudvalget
    Arbejsmarked- & Uddannelsesudvalget (næstformand)

Råbylille Strandvej 27, 4780 Stege
Tlf.: 61663051
Mail: athestrup@vordingborg.dk

  • Kirsten Overgaard, medlem af:
    Social- & Psykiatriudvalget (næstformand)
    Plan- & Teknikudvalget
    Børne- & Ungeudvalget (næstformand)

Rødkildevej 28, 4780 Stege
Tlf.: 25361815
Mail: kovergaard@Vordingborg.dk

  • Bo Manderup, medlem af:
    Bosætning, Økonomi og Nærdemokratiudvalget
    Plan- & Teknikudvalget (næstformand)

Torvet 13, 4760 Vordingborg
Tlf.: 51418494
Mail: bmanderup@vordingborg.dk